Orarul claselor V-VIII în anul scolar 2018-2019

 

Clasa a V-a

Ora LUNI MARTI MIERCURI JOI VINERI
1 Română Matematică Geografie Matematică Cultură civică
2 Engleză Biologie Opțional Istorie Franceză
3 Matematică Franceză Română Ed. fizică Matematică
4 Română Istorie Engleză Română Desen
5 Informatică Ed. fizică Dirigenție Muzică Religie
6 Ed. tehnologică

 

Clasa a VI-a

Ora LUNI MARTI MIERCURI JOI VINERI
1 Engleză Română Română Fizică Franceză
2 Muzică Matematică Engleză Ed. Fizică Religie
3 Engleză Istorie Matematică Română Desen
4 Ed. tehnologică Ed. Fizică Opțional Matematică Cultură civică
5 Biologie Fizică Geografie Dirigenție Muzică
6 Informatică Biologie Franceză

 

Clasa a VII-a

Ora LUNI MARTI MIERCURI JOI VINERI
1 Biologie Fizică Matematică Chimie Opțional-Info.
2 Chimie Istorie Geografie Franceză Cultură civică
3 Dirigenție Matematică Engleză Matematică Religie
4 Matematică Română Română Fizică Franceză
5 Română Biologie Muzică Română Desen
6 Engleză Ed. fizică Ed. tehnologică Ed. fizică

 

Clasa a VIII-a

Ora LUNI MARTI MIERCURI JOI VINERI
1 Matematică Franceză Engleză Română Religie
2 Opțional-Info. Matematică Română Biologie Matematică
3 Română Ed. fizică Geografie Chimie Cultură civică
4 Fizică Chimie Geografie Matematică Fizică
5

Muzica/Desen

Română Latină Franceză Engleză
6 Ed. tehnologică Istorie Dirigenție Istorie

Munteanu E. : Romana + Latina + Engleza (1 ora clase mici) + Dirigentie (VIII)

Busuioceanu A. : Engleza + Dirigentie (V) + Engleza (4 ore clase mici)

Ivanus P. : Franceza + Desen (VI si VII) + Engleza(2 ore clase mici)

Chirila M. : Matematica (V si VIII) + Informatica/Optional-Info + Fizica (VIII)

Durau A. : Matematica (VI si VII) + Optional + Ed. fizica (8 ore clase mici)

Sandu A. : Biologie + Chimie + Dirigentie (VII) + Ed. tehnol (VI si VIII)

Mitricuna I. : Istorie + Fizica (VI si VII) + Dirigentie (VI)

Manolache C. : Geografie + Ed. tehnol.(V)

Purcaru D. : Religie + Religie (5 ore clase mici)

Merisanu V. : Ed. Fizica + Ed. fizica (2 ore clase mici)

Calota M.: Cultura civica

Predescu I. : Muzica (VI si VII)

Varzaru S. : Muzica (V) + Desen (V)

Popescu R. : Ed. tehnol. (VII)+ Muzica/Desen (VIII)